ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟ ΕΤΟΣ –ΤΆΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2018-19

Οι ενδιαφερόμενοι για συμμετοχή στο Μεταλυκειακό Έτος-Τάξη Μαθητείας περιόδου 2018-2019 πρέπει να  υποβάλλουν ηλεκτρονικά αίτηση από την Πέμπτη 27/9/2018, ώρα 12.00 έως και την Τρίτη 2/10/2018 και ώρα 23.59 στην ιστοσελίδα : e-mathiteia.minedu.gov.gr.

Για να ολοκληρωθεί η εγγραφή θα πρέπει να υποβάλλουν στο ΕΠΑ.Λ. που επιθυμούν να εγγραφούν:

1. Εκτυπωμένη την αίτηση εγγραφής
  2. Φωτοαντίγραφο:
  • Απολυτηρίου ΓΕ.Λ. ή ΕΠΑ.Λ. ή ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ-Λ
  • Πτυχίο ΕΠΑ.Λ. ή ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ-Λ
  • Ταυτότητας
  • Αποδεικτικό ΑΜΚΑ
  • Αποδεικτικό ΑΦΜ (Μπορεί να προσκομιστεί και αργότερα)
  • Γνωμοδότηση ΚΕΔΔΥ για απόφοιτους ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ-Λ
  • Απολυτηρίου και πτυχίου δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών παλαιότερων ισότιμων τίτλων με έγγραφο ισοτιμίας ή αντιστοίχισης
  1. Υπεύθυνη Δήλωση

Σημειώνεται ότι κάθε υποψήφιος στην Γ΄ Φάση υλοποίησης του Μεταλυκειακού  Έτους-Τάξη Μαθητείας έχει δικαίωμα υποβολή μόνο μιας αίτησης συμμετοχής και μόνο σε ένα ΕΠΑ.Λ. της επιλογής του.